بهترین شهر شمال برای خرید زمین کجاست؟ بررسی شهرهای شمال برای خرید زمین

14 اردیبهشت 1399 توسط admin_mm | در راهنمای خرید و فروش و ساخت ویلا

شمال ایران یکی از خوش آب‌وهواترین مناطق در کل این کشور پهناور شناخته می‌شود. محبوبیت شهرهای شمالی در میان گردشگران ایرانی و خارجی بسیار زیاد است. همین موضوع باعث شده تا سالانه افراد بسیاری برای خرید زمین یا ویلا در منطقه سرسبز و خوش آب‌وهوای شمال سرمایه‌گذاری می‌کنند. اما خرید زمین تنها با قصد تفریح و اقامت صورت نمی‌گیرد. چرا که مقاصد اقتصادی و دید سرمایه‌گذاری نیز دست کمی از مقاصد تفریحی در خرید زمین در شمال ندارند. در این میان هر شخصی ممکن است با توجه به اهداف خود، به دنبال بهترین شهر شمال برای خرید زمین باشد.

اگر شما نیز به هر دلیلی قصد خرید زمین در این منطقه زیبا و روح‌نواز را دارید، مطالعه این مطلب برایتان مفید خواهد بود. در این مطلب قصد داریم تا درباره خرید زمین در شمال صحبت کرده و بهترین شهرهای شمال برای خرید زمین را مورد بررسی قرار دهیم.

بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری با خرید زمین در شمال: چگونه یک سرمایه‌گذاری موفق داشته باشیم؟

بهترین شهر شمال برای خرید زمین کجاست؟

 پیش از آن که بهترین شهرهای شمال برای خرید زمین را بررسی کنیم، باید به یک سؤال مهم پاسخ داد: آیا با توجه به افزایش حجم خرید زمین و ویلا در شمال، هنوز هم خرید زمین در این منطقه یک سرمایه‌گذاری شناخته می‌شود یا خیر؟

خرید زمین در شمال به عنوان یکی از کم‌خطرترین سرمایه‌گذاری‌ها شناخته می‌شود. بررسی سرمایه‌گذاری در شمال با خرید زمین به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از عواملی که ما را در تشخیص این مسئله یاری می‌کند، بررسی موقعیت جغرافیایی منطقه و میزان توریستی بودن آن است. توریستی بودن منطقه در پررونق بودن آن از لحاظ اقتصادی تأثیر دارد. مورد دیگر دسترسی به امکانات مختلف است. هرچه زمین در منطقه‌ای نزدیک‌تر به امکانات شهری و رفاهی باشد، احتمال اینکه خواهان بیشتری داشته باشد، بالاتر می‌رود.

در میان تمام گزینه‌های موجود، سه استان شمالی گیلان، مازندران و گلستان شرایط بهتری برای خرید زمین دارند. شاید از نگاه برخی، خرید زمین در مازندران بهتر از دو استان دیگر باشد؛ اما حقیقت ممکن است متفاوت‌تر از این تصور باشد. هر کدام از استان‌های منطقه شمال مزیت‌های متفاوتی را برای خود دارند. در ادامه شرایط و برخی از مهم‌ترین شهرهای این سه استان برای خرید زمین را بررسی خواهیم کرد.

خرید زمین در استان گیلان

استان گیلان از لحاظ جغرافیایی نزدیک‌تر به استان‌های غربی ایران است. شهرهای بندر انزلی، لاهیجان و زیباکنار محبوب‌ترین شهرهای این استان برای خرید ویلا و یا زمین هستند.

خرید زمین در لاهیجان

خرید زمین در لاهیجان

لاهیجان سومین شهر پرجمعیت استان گیلان بوده و در هر فصل سال میزبان گردشگران بسیاری است. شهر لاهیجان با آب‌وهوایی معتدل و زیبایی خیره‌کننده همواره مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. جنگل‌های اطراف لاهیجان به شما این امکان را می‌دهند تا بتوانید آرامشی بی‌نظیر را تجربه کنید. خرید زمین در لاهیجان اگر همراه با مشورت از متخصصین باشد، قطعاً می‌تواند یک سرمایه‌گذاری امن برایتان باشد.

خرید زمین در بندر انزلی

خرید زمین در بندر انزلی

 بندر انزلی یکی از قدیمی‌ترین بنادر و مناطق توریستی شمال است. بندر انزلی، پرباران‌ترین شهر ایران بوده و از این جهت، طبیعت و سرسبزی آن مثال زدنی است. البته این شهر با توجه به موقعیت خود، آب‌وهوایی مرطوب داشته و در فصل‌های گرم سال آب‌وهوای آن شرجی خواهد بود. بنابراین اگر تحمل هوای شرجی برایتان دشوار است، شاید این شهر گزینه کاملاً مناسب شما نباشد. همچنین با توجه به موقعیت این شهر، یکی از گزینه‌های خرید زمین در آن، خرید زمین ساحلی است. بندر انزلی با توجه به قدمت‌ و زیبایی‌اش گزینه جذابی در لیست گزینه‌های بهترین شهر شمال برای خرید زمین شناخته می‌شود.

خرید زمین در زیباکنار

خرید زمین در زیباکنار

زیباکنار یک منطقه ساحلی در استان گیلان بوده و در لیست مناطق توریستی قرار دارد. زیباکنار جزو مناطق آزاد است و به همین جهت از لحاظ اقتصادی اهمیت بالایی دارد. یکی از جذابیت‌های زیباکنار، رودخانه اوشمک است که از دل این شهر عبور می‌کند. این رودخانه همچنین محلی برای ماهیگیری شناخته می‌شود. فاصله اندک زیباکنار با ساحل چمخاله و پارک جنگلی کیانشهر از دیگر دلایلی است که باعث محبوبیت این منطقه برای خرید زمین و ویلا شده است.

خرید زمین در استان مازندران

استان مازندران به دلایل مختلفی چون آب‌وهوای مناسب، نزدیکی به تهران و آب‌وهوای مناسب، پررونق‌ترین استان در خرید و فروش زمین شناخته می‌شود. همین مسئله باعث شده تا افراد بسیاری گزینه‌های موجود در استان مازندران را به عنوان بهترین شهر شمال برای خرید زمین در نظر بگیرند. سرمایه‌گذاری در شهرهای مختلف استان مازندران شرایط متفاوتی دارد. به همین دلیل برای بررسی شهرهای مختلف این استان، آن را به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم می‌کنند.

قسمت شرقی استان مازندران شامل شهرهایی مثل ساری است. این قسمت از استان به دلیل دوری از جنگل‌ها و ساحل بسیار مورد توجه قرار نگرفته‌ است. اگر دنبال زمینی برای سرمایه‌گذاری تجاری هستید، بهتر است در شهرهای بزرگی چون ساری جهت خرید زمین اقدام کنید.

اما موضوع در قسمت غربی مازندران متفاوت‌تر است. بی‌جا نیست که غرب مازندران را پررونق‌ترین و بهترین منطقه برای خرید زمین در شمال دانست. خرید زمین در غرب استان مازندران به دلیل گرم بودن بازار خرید و فروش، می‌تواند گزینه بهتری برای سرمایه‌گذاری شناخته شود. البته باید توجه داشت که زمین‌های غرب استان مازندران قیمت‌های بالاتری نسبت به زمین‌های شرقی آن دارند. در ادامه محبوب‌ترین شهرهای استان مازندران را جهت خرید زمین معرفی می‌کنیم.

خرید زمین در نوشهر

خرید زمین در نوشهر

نوشهر به دلیل شرایط مناسب خود، از دید افراد بسیاری به عنوان بهترین شهر شمال برای خرید زمین شناخته می‌شود. نزدیکی این شهر به پایتخت، نزدیکی به دریا و جنگل و آب‌وهوای مناسب آن باعث شده است تا همواره بازار خرید زمین و ویلا در این شهر داغ باشد. طبیعت نوشهر یکی از بکرترین مناطق موجود در ایران است. بازار رنگی نوشهر، تالاب ارواح، پارک جنگلی سیسنگان و روستای کندلوس از جمله مواردی هستند که باعث جذابیت این شهر شده‌اند. همه این موارد در کنار هم باعث شده تا شرایط نوشهر برای خرید زمین و اقامت در آن بسیار مناسب شود. در صورت در صورت تمایل با توجه به بودجه خود می‌توانید در بخش‌های مختلف نوشهر، اقدام به خرید زمین کنید.

خرید زمین در رامسر

خرید زمین در رامسر

فاصله اندک رامسر به دریا و جنگل، آبشارهای زیبای آن و البته آرامش خاص این شهر، همواره مورد استقبال توریست‌ها قرار گرفته است. سرمایه‌گذاری در رامسر از سالیان گذشته داغ و پررونق بوده است. موقعیت خاص رامسر باعث شده تا سرمایه‌گذاری در این منطقه در اغلب موارد سودآور و مطمئن باشد. زمین‌های ساحلی و جنگلی رامسر گزینه بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری و یا ساخت ویلا به شمار می‌روند. برای خرید زمین در رامسر کافی است با اطلاعات کامل و از طریق متخصصین اقدام کنید. در این صورت ریسک ضرر دهی شما بسیار پایین خواهد بود.

خرید زمین در محمودآباد

خرید زمین در محمودآباد

محمودآباد نیز مانند نوشهر یکی از شهرهای کوچک اما دلنشین شمال است و افراد زیادی تمایل خرید زمین و ویلا در این شهر را دارند. این شهر ساحلی از نزدیک‌ترین شهرها به تهران شناخته می‌شود. همچنین در این محدوده طرح سالم‌سازی دریا انجام گرفته و پلاژهای زنانه و مردانه در کنار ساحل آن وجود دارند. یکی دیگر از ویژگی‌های محمودآباد، زمین‌های بسیار حاصلخیز آن است. همین حاصلخیزی باعث شده تا این زمین‌ها جهت کشاورزی و کاشت محصولات زراعی بسیار مناسب باشند. مانند تمامی شهرهای دیگر شمال، قیمت زمین در محمودآباد نیز بسته به موقعیت آن متغیر است. به طور مثال، هر چه زمین از شهر دورتر باشد، قیمت آن پایین‌تر خواهد بود. همچنین لازم به ذکر است که خرید زمین در محمودآباد ممکن است با مقاصد مختلفی صورت بگیرد. اگر هدف شما از خرید زمین در این منطقه، ساخت و ساز ویلا در آن است، حتماً فاصله زمین مورد نظر از شهر و امکانات شهری را در نظر بگیرید.

خرید زمین در چمستان

خرید زمین در چمستان

چمستان یکی از زیباترین شهرهای شمالی است. نزدیکی چمستان به دریا از یک طرف و روستاهای بسیار زیبای اطراف آن در جنگل‌های سرسبز شمال از طرف دیگر، باعث شده است تا چمستان یکی از اصلی‌ترین اهداف برای خرید زمین و ویلا باشد. همچنین ارزان‌تر بودن زمین و ویلا در این منطقه یکی دیگر از عواملی است که باعث افزایش طرفداران این منطقه شده است. با توجه به رشد ساخت و ساز ویلا‌ در سال‌های اخیر در این منطقه، می‌توان چمستان را به عنوان شهری مناسب جهت خرید زمین چه از لحاظ سرمایه‌گذاری و چه از نظر تفریحی معرفی کرد.

خرید زمین در استان گلستان

استان گلستان، بکرترین و زیباترین طبیعت‌ها را در خود دارد. اما به دلایل مختلفی از جمله فاصله زیاد از تهران، چندان مورد توجه خریداران و سرمایه‌گذاران قرار نگرفته است. اما اگر محل زندگی شما فاصله کمی با این استان زیبا دارد، امکان خرید زمین در شهرهای آن و ساخت ویلاهای جنگلی و ساحلی زیبایی در مناطقی چون روستای حضرت و یا روستاهای اطراف گرگان وجود خواهد داشت.

کدام شهر برای شما مناسب‌تر است؟

همان‌طور که در این مطلب مشاهده کردید، بهترین شهر شمال برای خرید زمین بستگی به موقعیت و خواسته افراد، می‌تواند متفاوت باشد. اگر ساکن تهران باشید، احتمالاً استان مازندران برای شما مناسب‌تر باشد. اما به غیر از فاصله اندک با شهر محل زندگی، باید به موارد دیگری هم توجه کرد. در حالت کلی می‌توان گفت که بهترین منطقه برای خرید زمین در شمال، شهری است که شما با توجه به علایق و خواسته‌های خود انتخاب می‌کنید. آنچه که در این انتخاب اهمیت دارد، داشتن اطلاعاتی درست است. داشتن اطلاعات درست درباره منطقه، قیمت واقعی زمین‌ و … همه از عواملی است که می‌توانید از کمک متخصصین در این زمینه‌ها استفاده کنید. لذا به شما توصیه می‌کنیم قبل از هرگونه انتخابی، تحقیق کافی انجام داده و با متخصصین و مشاوران مورد اعتماد مشورت کنید.

در صورت نیاز به مشاوره، کسب اطلاعات بیشتر و همچنین بررسی بهترین گزینه‌های خرید زمین در شمال، مشاوران و متخصصین میلاد مسکن نیز با توجه به دانش و تخصصشان در این زمینه آماده ارائه خدمت به شما هستند. در صورت تمایل کافی است از یکی از راه‌های ارتباطی با ما در تماس باشید.