نمای ویلا در سال ۲۰۲۰: با جدیدترین نماها برای انواع ویلاهای مختلف آشنا شوید.

24 اردیبهشت 1399 توسط admin_mm | در راهنمای خرید و فروش و ساخت ویلا , معماری

انتخاب نمای مناسب برای ویلا نقش بسیاری در جذابیت ظاهری و حتی ارزش‌گذاری بر روی قیمت آن دارد؛ به‌ویژه اگر قصد خرید زمین در شمال و ساخت یک ویلا در آن را دارید، آشنایی با مدل‌های جدید و به‌روز نمای ویلا می‌تواند ایده‌های جذابی در ذهن شما ایجاد کند. در ادامه می‌توانید با جدیدترین مدل‌های نما برای ویلا در سال 2020 آشنا شوید.

جدیدترین مدل‌های نمای ویلا در سال 2020

(سالیانه معماران نبوغ و خلاقیت خود را بیشتر می‌کنند و طرح‌های جدیدتری را طراحی و اجرا می‌کنند. طرح‌هایی  که برخی نامزد دریافت جایزه‌های بین‌المللی طراحی می‌شود. طرح‌های بسیار زیبای نیز برای طراحی نمای ویلا وجود دارد. در این مطلب چند مورد از این طرح‌های آشنا خواهید شد. )

مدل‌های موجود در این لیست بر اساس معیارهای مختلفی نظیر تنوع در مدل ویلا، تفاوت در اندازه و همچنین تناسب با سلیقه‌های مختلف انتخاب شده‌اند. امیدواریم که با مشاهده مدل‌های ارائه شده در این لیست، ایده ساخت ویلای رؤیایی موردنظر خود را به دست آورید. اکنون به بررسی انواع نمای ویلا در سال 2020 می‌پردازیم.

نمای ویلا مدرن

سبک مدرن در دنیای مد با ویژگی‌های خاص و منحصربه‌فرد خود شناخته می‌شود. اصلی‌ترین وجه تمایز سبک مدرن با انواع دیگر سبک‌ها، در سادگی آن است. رعایت سادگی این سبک خاص و جدید چه در طراحی یک لباس و چه در ساخت و طراحی نمای یک ویلا کاملاً رعایت می‌شود. اگر قصد استفاده از یک نمای ویلای مدرن و ساده را دارید، دست شما در انتخاب یک مدل مناسب باز خواهد بود. برای مثال به مدل زیر توجه کنید.

نماسازی ویلا در شمال

در این مدل سادگی و زیبایی سبک کلاسیک در نمای ویلا به‌صورت واضحی قابل‌مشاهده است. همان‌طور که مشاهده می‌کنید، در این نمای مدرن خبری از زرق‌وبرق‌ها و جزئیات طراحی اضافی و چشم‌گیر نیست؛ در عوض تمامی زیبایی چنین مدلی در سادگی و بی‌آلایش بودن آن نهفته است. اگر شما نیز طرفدار سادگی و سبک‌های مدرن هستید، استفاده از یک نمای ساده و با بدون جزئیات اضافی می‌تواند برای شما مناسب باشد.

نمای ویلا دوبلکس

به لطف قدرت خلاقیت معماران، مدل‌های ارائه‌شده برای ویلاهای دوبلکس به‌صورت خارق‌العاده‌ای متنوع است. درواقع شما قادر خواهید بود تا برای هر متراژ و اندازه‌ای از ویلا، مدل مناسب و خاص خود را پیدا کنید. تصویر زیر یکی از رایج‌ترین گزینه‌های موجود از میان نمای ویلا دوبلکس را به نمایش می‌گذارد.

نماسازی ویلای دوبلکس

نمای ویلای دوبلکس در تصویر فوق یک گزینه ایده‌آل برای ویلاهای مناطق مرطوب و بارانی است. به خصوص اگر قصد ساخت و یا خرید ویلا در شمال را دارید، انتخاب نمایی مشابه نمونه بالا چه از لحاظ زیبایی و چه از جنبه کاربردی یک گزینه بسیار مناسب برای شماست. استفاده از سقف شیب‌دار یک انتخاب رایج در ویلاها و منازل ساخته شده در مناطق مرطوب و با آب‌وهوای بارانی است؛ اما با کمی تغییر مدل، همین سقف رایج می‌تواند زیبایی ویلا را چند برابر کند. علاوه بر این، استفاده از ایوان بزرگ در طبقه بالایی ویلا یک فضای بی‌نظیر برای لذت بردن از آب‌وهوای پاک در زیر یک سقف ایمن را به وجود می‌آورد.

آشنایی با بهترین موقعیت‌های خرید و فروش ویلای استخردار در میلاد مسکن

نمای ویلای فلت

ویلاهای فلت یکی دیگر از مدل‌های محبوب در ساخت ویلا به شمار می‌روند. این مدل از ویلاها به دلیل تعداد اتاق و پارتیشن‌های کمتر خود، نمای متفاوت‌تری نسبت به سایر مدل‌های دیگر دارند. در حالت کلی اغلب مدل‌های نمای ویلا فلت از سبک مینیمال و مدرن پیروی می‌کنند. برای مثال به تصویر زیر توجه کنید.

نمای ویلای فلت

نمای فوق برای یک ویلای استخر دار و یا ویلاهایی که در متراژ کوچک‌تر ساخته می‌شوند، یک گزینه مناسب به‌حساب می‌آید. شما می‌توانید نماهای مشابه تصویر فوق را در هر متراژی پیاده‌سازی کرده و تغییرات مورد نظرتان را بر روی آن‌ها انجام دهید. این نما به دلیل استفاده از پنجره‌های بزرگ و سرتاسری خود، نورگیری فوق‌العاده‌ای دارد. با این حال اگر به دلایلی مانند نزدیک بودن ساختمان ویلا به جاده‌های عمومی، شرایط استفاده از این نوع از نما و پنجره‌ها برای شما وجود ندارد، می‌توانید با اندکی تغییر در این مدل به یک گزینه ایده‌آل دست یابید. پیشنهاد می‌کنیم اگر تمایل به ساخت این مدل از ویلا در شمال دارید ، بهتر است از سقف شیروانی استفاده کنید.

نمای ویلای کوچک

هرچند که ابعاد بزرگ یک ویلا، گزینه‌های بیشتری برای انتخاب نمای آن فراهم می‌کند؛ اما این مسئله به معنای وجود محدودیت در نمای ویلا کوچک نیست. در واقع اگر قصد خرید زمین در شمال و یا هر منطقه خوش آب‌وهوای دیگر و ساخت یک ویلا در متراژ کوچک بر روی آن را دارید، مدل‌های خاص و خلاقانه‌ای برای نمای آن پیش روی شما قرار خواهد داشت. برای مثال به نمای ویلا در شکل زیر توجه کنید.

نمای ویلا کوچک


این مدل زیبا، کوچک و خلاقانه به سادگی بر روی هر زمین و با هر متراژ دلخواهی قابل ساخت و اجراست. این نما در کنار استفاده از پنجره به تعداد کافی برای نورگیری، کاملاً به مسئله حفظ حریم خصوصی داخل ویلا نیز توجه شده است. در نتیجه این نما در زمین‌هایی با متراژ کوچک نیز یک گزینه مناسب است.

نمای ویلای یک طبقه

کسب مجوز ساخت ویلاهای یک طبقه نسبت به مدل‌های چند طبقه و دوبلکس بسیار آسان‌تر است. همین موضوع باعث شده تا ساخت این مدل از ویلاها در شمال ایران رواج بیشتری داشته باشد. در چنین حالتی داشتن نمای ویلایی متمایز  یک کار دشوار است؛ اما می‌توان با اندکی خلاقیت نمای جذابی برای ویلای یک طبقه خود داشته باشید.

نمای ویلای یک طبقه

نمای بالا یک نمای ساده و در عین حال بسیار جذاب برای ویلای یک طبقه را نمایش می‌دهد. در این مدل، از اصل تقارن برای زیبایی هرچه بیشتر این نما کمک گرفته شده است. سقف شیروانی نمای فوق، استفاده از آن را برای مناطق بارانی نظیر شهرهای شمالی ایران مناسب‌تر می‌کند. بر خلاف گزینه‌های موجود دیگر در این لیست، در این نمای ویلا یک طبقه از معماری ساده و رایجی برای سقف شیروانی استفاده شده است. اما استفاده متناسب از این مدل رایج، جلوه آن را خاص و متفاوت می‌کند.

ویلای رؤیایی خود را بسازید!

در این مطلب به معرفی و بررسی برخی از مدل‌های محبوب نمای ویلا در سال 2020 پرداختیم. همان‌طور که مشاهده کردید، هر یک از این مدل‌ها برای نوع خاصی از مدل‌های ویلا طراحی‌شده‌اند. بااین‌وجود هدف از نمایش این مدل‌ها، صرفاً ایده گرفتن برای طراحی یک نمای رؤیایی برای ویلای شماست. با در نظر گرفتن نکات مثبت هر یک از این مدل‌ها و ایجاد ترکیب مناسبی از آن‌ها بر روی یک مدل، درنهایت قادر خواهید بود تا به ایده‌آل‌ترین طرح ذهنی برای ساخت ویلا دست‌یابید.