ویلا مدرن شیشه ای ؛ انتخابی شیک و لاکچری

آیا شما هم در فکر ساخت و خرید یک ویلای شیک و لاکچری برای خود یا خانوادتان هستید؟ امروزه ویلاهای مدرن در طرح‌های متنوع و با اهداف متفاوت ساخته می‌شوند. ازاین‌رو، شاید انتخاب یک ویلای ایده‌آل بین سبک‌های مختلف معماری خانه‌ها دشوار باشد. ویلاهای مدرن شیشه‌ای از متفاوت‌ترین و زیباترین سبک خانه‌ها در بین ویلاهای امروزی‌اند. کاربردهای مختلف شیشه در طراحی داخلی و خارجی، فضای زندگی را زیباتر کرده و به ایجاد خانه‌های دوست‌دار محیط‌زیست کمک می‌کند که سبک زندگی معاصر و معماری مدرن را منعکس می‌کنند. در این مقاله قصد داریم به طراحی ویلا مدرن شیشه‌ ای ، ویژگی‌های این ویلا و موضوعاتی از این دست بپردازیم.

ویلا مدرن شیشه ای

ویژگی‌های ویلا مدرن شیشه ای

در معماری مدرن علاوه‌بر زیبایی به بهره‌وری بالا و عوامل زیست‌محیطی توجه بسیاری شده‌است. شیشه یکی از مصالح قابل بازیافت و به‌صرفه در ساختمان‌سازی است که از جهات مختلف به کاهش آلودگی زیست محیطی و مصرف انرژی کمک می‌کند. امروزه اکثر ویلاهای مدرن ترکیبی از فلز و شیشه می‌باشند. معمولا بنای این ساختمان‌ها را فلز تشکیل داده و در سایر قسمت‌های خانه از شیشه استفاده می‌شود. در ادامه به برخی از برجسته‌ترین ویژگی‌های ویلا مدرن شیشه ای اشاره خواهیم کرد.

روشنایی زیاد در فضای داخلی ویلا مدرن شیشه ای

وجود پنجره‌های تمام شیشه‌ای در طراحی نمای ویلا با افزایش نور و روشنایی طبیعی خانه در روز، به بهره‌وری از انرژی خورشید و کاهش مصرف انرژی برق کمک می‌کنند. بهره‌مندی از روشنایی طبیعی در روز، نشاط و شادی را در خانه ارمغان می‌آورد و زیبایی منحصر به‌فردی را در شکل ظاهری ویلا رقم می‌زند.

بیشتر بخوانید: ویلا مدرن ؛ محیطی ساده و شیک برای زندگی

روشنایی در ویلا مدرن شیشه ای

دیوارهای شیشه‌ای

ساخت دیوارهای شیشه‌ای در طراحی فضای داخلی، از دیگر ویژگی‌های این سبک از معماری مدرن می‌باشند. امروزه دیوارهای شیشه‌ای حس منفی حصار مانند و حبس شدن بین دیوارها و گوشه‌های دلگیر گچی و آجری را از بین برده‌اند و فضای دلبازتری را در ویلاهای معاصر به وجود آورده‌اند. وجود دیوارهای شیشه‌ای ارتباط بین فضاهای مختلف داخلی را بیشتر کرده، انعکاس و درخشش نور از این دیوارها، به زیبایی فضای داخلی خانه به‌خصوص در هنگام شب افزوده است.

دیوارهای شیشه ای ویلا مدرن

سقف شیشه‌ای

استفاده از شیشه تنها در فضای داخلی و پنجره‌های ویلا محدود نمی‌شود و شما می‌توانید سقف خانه‌ی خود را نیز شیشه‌ای کنید. با این‌که در ساخت سقف شیشه‌ای ویلاها باید جوانب زیادی از نظر استحکام و اصول معماری و عمرانی خانه درنظر گرفته شود، اما بهره‌مندی از مزایای سقف شیشه‌ای در ساخت ویلاها به دردسر آن می‌ارزد.

 سقف‌های شیشه‌ای تنوع رنگی را در فضای داخلی خانه افزایش می‌دهند و با استفاده از فناوری‌هایی مانند پنل‌های خورشیدی گرمای طبیعی را به ساکنین هدیه کرده و در پیاده‌سازی اصول معماری سبز کمک می‌کنند. علاوه‌بر این‌ها، وجود سقف شیشه‌ای به افزایش ارتباط داخلی و بیرونی کمک می‌کند و این‌گونه به‌نظر می‌رسد که طبیعت خانه را در آغوش کشیده است. حتی تصور تماشای ستارگان زیبا و درخشان در هنگام شب و یا تابش نور خورشید از بین درختان بلند قامتی که دورتادور ویلا را احاطه کرده‌اند، بسیار لذت‌بخش است.

سقف شیشه ای

حمام شیشه‌ای

در طراحی مدرن خانه، وجود یک حمام شیک و لاکچری از اهمیت بالایی در دکوراسیون داخلی ویلا برخوردار است. حمام‌های شیشه‌ای از جدیدترین سبک‌های ساخت حمام‌های مدرن می‌باشند که از درز رطوبت به فضای بیرونی جلوگیری کرده و درعین‎حال از تهویه هوای مطبوعی برخوردارند. باوجود پارتیشن و درب‌های سبک شیشه‌ای و بخار آب بر روی شیشه حس بهتری را تجربه کنید و فضای دلگیر حمام‌های قدیمی را از میان بردارید.

حمام شیشه ای

آشپزخانه لوکس

وقتی درباره‌ی معماری مدرن و ساخت و خرید ویلای شیک و لاکچری بحث می‌شود، نمی‌توان از وجود یک آشپزخانه‌ی همه‌چیز تمام و لوکس چشم‌پوشی کرد. برای اینکه هماهنگی آشپزخانه با دکوراسیون ویلای شیشه‌ای‌تان حفظ شود، بهتر است آشپزخانه خود را نیز شیشه‌ای کنید!

یکی از مهم‌ترین اجزایی که همواره در ساخت آشپزخانه مورد توجه قرار می‌گیرد، کابینت‌های آشپزخانه‌اند. وجود کابینت‌های بزرگ و جادار و در عین‌حال شیک که فضا را نیز درگیر نکنند، خود معضل بزرگی است.

کابینت‌های شیشه‌ای انتخاب جذابی است که کاربردهای زیادی دارد. این کابینت‌ها تجهیزات و دکور شیک و لوکس شما را به نمایش گذاشته و به رخ می‌‌کشند. دیگر نیازی نیست برای یافتن وسایل مختلف به تمامی کابینت‌های خود سر زده و دل و روده‌ی آن‌ها را بیرون بکشید. با کابینت‌های شیشه‌ای ظروف خود را به راحتی پیدا کرده و به کارهای خود سرعت ببخشید. از طرف دیگر کابینت‌های شیشه‌ای راه‌حل خوبی برای افرادی است که از دلگیر بودن و کوچک بودن فضای آشپزخانه گلایه می‌کنند، زیرا این کابینت‌ها نقش مهمی در دلباز بودن فضای این محیط دارند.

علاوه‌بر کابینت‌ها در ویلاهای مدرن شیشه‌ای، برای جداسازی آشپزخانه با سایر محیط خانه از شیشه استفاده می‌شود. بسته به سلیقه و صلاح دید طراح، آشپزخانه می‌تواند به‌طور کل با شیشه حصار شود و یا یک دیوار شیشه‌ای برای جداسازی آن کافی باشد. این امر ارتباط آشپزخانه را با سایر قسمت‌های خانه حفظ می‌کند. به‌علاوه، حتی موقع آشپزی نیز می‌توانید به راحتی دید و کنترل خود را در خانه حفظ کنید و نگرانی بابت کودکان خود نداشته‌باشید.

ویلا مدرن شیشه ای

اتاق خواب شیشه‌ای

در معماری قدیمی و کلاسیک، هنگام نگاه کلی به داخل خانه ، اتاق خواب‌ها چندان به چشم نمی‌آیند. اما در سبک‌های مدرن، اتاق‌ها در کنار ایجاد یک فضای خصوصی و آرام برای مالکین، نقش مهمی در دکوراسیون کلی ویلا دارند. شیشه‌هایی که برای جداسازی اتاق‌ها از سایر بخش‌های خانه استفاده می‌شوند، معمولا مات و عایق صدا هستند و از هرگونه آلودگی صوتی جلوگیری می‌کنند. غالبا یک درب شیشه‌ای نیز در این اتاق‌خواب‌ها تعبیه می‌شود که آن‌ها را به فضای بیرونی و یا تراس ویلا مرتبط می‌سازد. این درب‌ها تماشای محیط بیرون از داخل اتاق و جریان هوای تازه و نور خورشید را در آن فراهم می‌سازند.

ویلا مدرن شیشه ای

سخن آخر

در این مطلب به بررسی ویلا مدرن شیشه ای پرداخته و طرح کلی فضاهای آن را بررسی کردیم. این نوع از ویلاها رایج‌ترین و پرطرفدارترین ویلاهای سال‌های اخیر می‌باشند. امیدواریم با مطالعه این مقاله، اطلاعات مفیدی درباره ویلاهای مدرن شیشه‌ای و ریزفضاهای آن کسب کرده‌باشید. اگر قصد خرید ویلا یا زمینی برای ساخت آن را در شهرهای شمالی کشور دارید، می‌توانید با مشاوران و کارشناسان میلادمسکن مشورت کرده و از راهنمایی‌های آن‌ها بهرمند شوید.