تامین امنیت ویلا: نکات کلیدی برای کوتاه کردن دست سارقان!

زمانی که به فکر خرید ویلا یا اجاره آن هستید، امنیت ویلا یکی از مسایلی است که حتما باید به آن توجه شود. اگر به فکر خرید ویلا هستید، تامین امنیت ویلا برای حفاظت اموال شما مهم است و حتی اگر به فکر اجاره یک ویلا هستید در کنار حفاظت از امواتان، می‌تواند به شما کمک کند تا مدت زمان حضورتان در آنجا دلپذیرتر باشد و دغدغه و استرسی برایتان در پی نداشته باشد. برای تامین امنیت، راه‌های مختلفی وجود دارد که ما در این مطلب قصد داریم به بررسی آن بپردازیم و با هر یک از آن‌ها بطور خلاصه آشنا شویم.

بیشتر بخوانید: شرایط نگهداری استخر رو باز: نکاتی برای سلامت و پاکیزگی استخر ویلا

راه‌های تامین امنیت ویلا

اگر بخواهیم به طور خلاصه به بررسی راه‌های تامین امنیت ویلا بپردازیم، یکی از گزینه‌ها استخدام یک نگهبان است که باید به فکر فراهم کردن محیطی برای زندگی او باشید تا حفاظت از ویلایتان را به او بسپارید. در کنار نگهبان، می‌توانید با نگهداری یک سگ نیز امنیت ویلا را بالا ببرید. همچنین استفاده از درب ضد سرقت، قفل ضد سرقت، استفاده از سیستم‌های ضد سرقت و دزدگیر، استفاده از دوربین مدار بسته و استفاده از زنجیر برای بستن در ازجمله راه‌های تامین امنیت بوده که در ادامه به بررسی هر یک از این عوامل می‌پردازیم.

تامین امنیت ویلا

نکته‌ای که نباید از آن غافل شد، این است که ابزارهای ضد سرقت به تنهایی برای تامین امنیت کافی نیستند و برای حفاظت از ویلا به خصوص در مکان های خلوت که سارقان زمان کافی برای آسیب زدن به ویلا و از کار انداختن ابزار ضد سرقت ویلا را دارند، به تنهایی جواب‌گوی امنیت نخواهد بود. استفاده از سیستم‌های ضد سرقت، شانس دستگیری سارقان را بیشتر می‌کند و اغلب سارقان بیخیال سرقت از ویلاهایی می‌شوند که دارای سیستم ضد سرقت هستند. اطلاعات بدست آمده بیانگر این مسئله است که استفاده از یک سیستم هشداردهنده با صدای بلند در دام انداختن سارقان بسیار موثر است ولی بهتر است جهت جلوگیری از مزاحمت برای همسایگان، در بازه زمانی چند دقیقه‌ای سیستم ریست شود.

قفل ضد سرقت

یکی از راه‌های تامین امنیت ویلا استفاده از قفل ضدسرقت است که می‌تواند یکی از عواملی باشد که در برابر تهدیدات خارجی از محیط محافظت نماید. سعی کنید از قفل‌های ضد سرقت استفاده کنید که هسته قدرتمندی دارند و باز کردن آن با وسایلی دیگر سخت و یا زمانبر است.

روش های تامین امنیت ویلا

استفاده از سیستم‌های هوشمند

استفاده از سیستم‌های هوشمند به دلیل پیشرفت تکنولوزی، ورود سارقان به ویلاها را به صورت چشم‌گیری کم کرده است. در صورت استفاده از سیستم‌های ضدسرقت هوشمند می‌توانید ورود و خرج به ویلا را شخصی‌سازی کنید و با هشدارها و پیام‌هایی که برای شما ارسال می‌کند، خیالتان را از بابت امنیت ویلا راحت می‌کند. با استفاده از سیستم‌های هوشمند می‌توانید کنترل آب، برق، گاز و روشنایی را از راه دور در اختیار داشته باشید.

نکات تامین امنیت ویلا

دوربین های مدار بسته

نصب دوربین مدار بسته در ویلا کاربردهای مختلفی دارد. یکی از مهم‌ترین کاربردهای دوربین مدار بسته در ویلا، نظارت بر ویلا در زمان عدم حضور شما است که از راه‌های تامین امنیت ویلا قلمداد می‌شود. برای مثال شما با داشتن دوربین مدار بسته می‌توانید اطمینان داشته باشید که وقتی خودتان در ویلا حضور ندارید، نگهبان یا سرایدار ویلا، بدون اجازه شما اقدام به اجاره دادن ویلا نمی‌کند و می‌توانید ورود و خروج افراد را بررسی کنید و از نحوه عملکرد کسی که حفاظت از ویلا را به او سپردید، مطلع گردید. با اتصال دوربین به شبکه اینترنت، شما قادر خواهید بود تا در هر لحظه تصاویر مربوط به دوربین را مشاهده کنید و علاوه بر آن تصاویر بر روی هارد ذخیره شده و در صورت نیاز می‌توانید تصاویر را دوباره مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید: مدل فضای سبز ویلا: نکاتی برای زیباتر کردن فضای رویایی ویلای شما

در حد امکان توصیه می‌شود از دوربین‌های مدار بسته‌ای که از برند غیرمعتبر هستند، استفاده نشود چون هم عمر کمتری دارند و هم در کنار آن هزینه تعمیرات بسیبار بالایی دارند. بخصوص در صورت داشتن  ویلاهایی لوکس، بهتر است از برندهای معروف استفاده شود. معمولا بنا به خواسته صاحب ویلا این دوربین‌ها در مکان‌های مختلف وصل می‌شود که اغلب برای جلوی در ویلا، محوطه ورودی ویلا و درب ورود و خروج ویلا، این دوربین‌ها نصب می‌شوند. البته فراموش نکنید این دوربین‌های مدار بسته به تنهایی نمی‌تواند امنیت ویلا را تامین کند بنابراین حتما از نگهبان یا حداقل از سگ برای افزایش امنیت ویلا استفاده کنید.

نکات تامین امنیت ویلا

درب‌های ضد سرقت

معمولا با وجود درب‌های ضد سرقت امکان ورود سارقان به داخل ویلا غیرممکن است چون دارای چند قفل هستند. این به این معناست که چارچوب در از دو جهت و حتی گاهی از چهار جهت قفل می شود و این امکان ورود به ویلا را بسیار کم می‌کند. این درب‌ها مقاومت بسیار بالایی نسبت به درب‌های معمولی دارند و معمولا از چوب خالی ساخته نمی شوند و در ساخت آن از ورقه‌های فولادی استفاده می‌شود که مقاومت این درب‌ها را در مقابل ضربه بیشتر می‌کند. تعداد لولاهای درهای ضد سرقت 4 عدد است ولی لولای درهای معمولی 2 عدد است بنابراین از این جهت نیز درهای ضد سرقت وضعیت بهتری دارند. در کنار این مورد می‌توانید از نرده‌های آکاردیونی در جلوی درها استفاده کنید. بهتر است قبل از خرید از جنس درها اطلاع داشته باشید. متاسفانه بعضی از فروشنده‌ها سو استفاده کرده و درهای چوبی معمولی را در ظاهر درهای ضد سرقت درمی‌آورند و به فروش می‌رسانند که هیچ مقاومتی نداشته و هیچ کدام از استانداردهای درهای ضد سرقت هم در آن رعایت نشده است.

بیشتر بخوانید: نظافت ویلا: ضدعفونی و شستشو ویلا در روزهای کرونایی

امنیت ویلا

نصب حفاظ‌های نرده‌ای روی دیوار

نصب حفاظ‌های نرده‌ای روی دیوار یکی دیگر از راه‌های تامین امنیت ویلا است. از جمله نرده‌هایی که می‌توانید استفاده کنید می توان به حفاظ نخل مرداب، نرده مدل لیلیوم، حفاظ شاخ گوزنی، نرده آبشاری سه سر نیزه، چهار پهلو، مدل مدادی سرنیزه کوره‌ای، مدل پیچ، مدل نیزار و مدل شمشاد خاردار اشاره کرد. حفاظ‌های شاخ گوزنی یکی از بهترین نمونه‌هایی است که برای روی دیوار مناسب است چون عبور از آن غیر ممکن است و در مقابل آب و هوا هم از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است. خم‌کاری‌های رو به بیرون و جهت های مختلف شاخ‌ها ایستادن کنار  آن را غیر ممکن می‌کند و هزینه نگهداری و بازسازی بسیار کمی نسبت به بقیه محصولات دارد. تراکم حفاظ‌های شاخ گوزنی قابل تغییر است

آموزش تامین امنیت ویلا