خانه باغ کوچک : نمونه طرح‌های متنوع برای ساخت یک خانه باغ به سلیقه شما

این‌روزها مردم بیش از پیش به خرید باغ اهمیت می‌دهند. داشتن یک باغ شخصی، هرچند کوچک، می‌تواند فرصت مناسبی برای به دست آوردن آرامش و انرژی بیشتری باشد. اما خرید باغ همراه با خود نیازهای مختلفی را می‌طلبد. اگر می‌خواهید که در گرما، باران، باد و تحت هر شرایط نامساعد دیگری بتوانید از حضور در باغ زیبایتان لذت ببرید، حتماً نیاز به ساخت یک خانه‌ باغ کوچک خواهید داشت. اما همانقدر که وجود خانه باغ ضروری است، استحکام، نما و زیبایی آن نیز مهم است. یک خانه باغ زیبا هم باعث افزایش ارزش ملک شما می‌شود و هم زیبایی و امنیت آن آرامش بیشتری را برایتان فراهم خواهد کرد. شاید در زمان‌های قدیم خانه باغ تنها یک بنای سیمانی بدون هیچ طراحی و زیبایی خاصی شناخته می‌شد. اما خوشبختانه امروزه مدل‌های مدرن و جذاب بسیاری برای ساخت یک خانه باغ کوچک و زیبا وجود دارد.

به همین منظور ما مجموعه‌ای از مدل‌های متنوع و زیبا برای ساخت خانه باغ را جمع‌آوری کرده و در ادامه برایتان آورده‌ایم.

طرح‌های مختلف برای ساخت خانه باغ کوچک

یک خانه باغ کوچک می‌تواند طرحی مدرن، ساده و یا طرح‌هایی متفاوت داشته باشد. هدف ما بررسی و آشنا نمودن شما با انواع این طرح‌ها است. در ادامه نمونه‌هایی از آن را متناسب با سلیقه‌های مختلف به شما ارائه خواهیم کرد.

خانه باغ کوچک مدرن

این دسته از خانه باغ‌ها ترکیبی از طراحی‌های مدرن را در خود دارند. مدلی که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، یک خانه باغ کوچک مدرن به حساب می‌آید. شیشه‌های دورتادور ایوان طبقه بالایی، این ایوان را به محلی برای تماشای زیبایی باغ و دریافت انرژی و آرامش از محیط تبدیل کرده است.

خانه باغ کوچک مدرن

وقتی شما یک فضای خصوصی برای خودتان دارید، چرا از آن به بهترین شکل استفاده نکنید؟ به عنوان مثال استفاده از شیشه‌ها به جای دیوار چطور است؟ طرح زیر یکی از بهترین طرح‌هایی است که می‌توانید برای داشتن خانه باغی مدرن از آن استفاده کنید.

خانه باغ ویلایی
خانه باغ کوچک چوبی

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید زمین در شمال: حس مالکیت در خوش‌آب‌وهواترین منطقه ایران

خانه باغ کوچک ساده

درست است که طراحی‌های متفاوت بسیار جذاب هستند، اما بسیاری از افراد طرح‌های ساده را ترجیح می‌دهند. اگر شما هم جزو آن‌هایی هستید که ترجیح می‌دهید یک خانه باغ کوچک ساده در میان سرسبزی باغ‌تان داشته باشید، حتماً از مدل‌های زیر خوشتان خواهد آمد.

مدل زیر با تمامی سادگی‌های خود، در استفاده از مصالح قدری تفاوت به خرج داده و زیبایی‌اش را دوچندان کرده است. وجود یک بالکن از نظر بسیاری از افراد جزو ضروریات خانه باغ است.

خانه باغ کوچک ساده

مدل زیر شاید کمی بزرگ به نظر برسد، اما اگر قصد ساخت خانه باغی کوچک، ساده و زیبا دارید؛ توصیه می‌شود حتماً از این مدل، یکی از محبوب‌ترین مدل‌های آن الهام بگیرید.

خانه باغ کوچ و شیک

گاهی ممکن است ترجیح شما ساده‌ترین حالت ممکن باشد. یک خانه باغ کوچک می‌تواند در عین سادگی، جزئیاتی زیبایی نیز در بر داشته باشد. در این صورت طراحی خانه باغ زیر را بسیار دوست خواهید داشت.

 بیشتر بخوانید: راهنمای خرید ویلای ارزان در شمال: معرفی شهرهای مناسب و نکات مهم برای کوتاه شدن دست کلاه‌برداران!

خانه باغ با طراحی خاص

اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که طرفدار طرح‌های متفاوت‌اند، ممکن است نمونه مدل‌های زیر بسیار برایتان جذاب باشد.

به جرئت می‌توانیم بگوییم این مدل، یکی از متفاوت‌ترین مدل‌هایی است که در این لیست وجود دارد. این خانه باغ کوچک با طراحی ویژه و منحصربه‌فرد خود، برای قرار گرفتن در وسط باغ بسیار مناسب است. پنجره‌های دورتادوری آن باعث داشتن فضایی روشن و دلباز می‌شود.

خانه باغ خاص

دو مدل زیر نشان می‌دهند که برای داشتن خانه‌ای با طراحی متفاوت لزوماً نیاز به وجود فضای بزرگ ندارید. این خانه‌ها می‌توانند منبع الهام خوبی برای ساخت یک خانه باغ کوچک، متفاوت و دلنشین باشند.

خانه باغ چوبی
خانه باغ کوچک و شیک


برای داشتن خانه باغی متفاوت نیاز نیست حتماً نمای متفاوتی را ایجاد کنید. با انجام یک سری تغییرات در فضای داخلی خانه نیز می‌توانید تفاوتی جذاب ایجاد کنید. به عنوان مثال همان‌طور که در عکس مشخص است، می‌توانید بخشی از خانه را به صورت بالکن درآورده و در معماری این قسمت از طراحی دلباز استفاده کنید.

ویلای کوچک و مدرن
خانه باغ دلباز

بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری با خرید زمین در شمال: چگونه یک سرمایه‌گذاری موفق داشته باشیم؟

نگینی در میان باغ زیبای شما

در این مقاله نمونه‌هایی از انواع خانه باغ کوچک در نما و ابعاد مختلف را به شما معرفی کردیم. هر کدام از این نمونه‌ها می‌توانند با توجه به عوامل مختلفی چون فضای موجود، میزان بودجه و سلیقه شخصی منبع الهام خوبی برای ساخت خانه باغ موردنظرتان باشند. مطلب مهم دیگری که از شما می‌خواهیم حتماً به آن توجه کنید این است که هنگام خرید مصالح دقت بسیار کرده و از کیفیت آن‌ها اطمینان حاصل کنید. یادتان باشد امنیت و کیفیت ساختمان بیشتر از هر چیزی اهمیت دارد.

اگر خانه باغ شما در موقعیت مناسبی نیز قرار داشته باشد، ارزش مادی آن چندین برابر بیشتر خواهد شد. در نتیجه توصیه می‌کنیم که پیش از انتخاب زمین و خرید آن برای ساخت خانه باغ، حتماً با مشاوران و متخصصان این زمینه مشورت کنید. در صورت نیاز، متخصصان میلادمسکن با تجربه بالای خود و در اختیار داشتن موقعیت‌های مناسب در بهترین شهرهای شمال، آماده ارائه خدمات خود به شما هستند.